Ahoj, připravila jsem si pro vás další video a tentokrát se opět zaměříme na vlasy. Jsou to jednoduché, rychlé a elegantní účesy, které se hodí na ples, večírek, ale klidně i do školy nebo práce.

K oběma účesům budeme potřebovat

-malé gumičky

-pinetky, sponky

-lak na vlasy

-hřeben

 

1) vlasy si rozdělíme na několik „sekcí“. Nejdříve dva širší pramínky podél obličeje – ty sepneme zatím třeba pod bradu – a poté z poza uší další, tentokrát o něco tenčí pramínky. Ty už si sepneme vzadu gumičkou. Mezi sepnutými pramínky a hlavou, necháme prostor dostatečně velký, aby se nám tam vlezla dlaň. A nyní postupně omotáváme jednotlivé pramínky volných, nesepnutých vlasů právě kolem sepnutých pramenů. Jakmile jsou všechny vlasy omotány, připneme je pinetkami a ujistíme se, že nám účes drží a je pro nás pohodlný. Dalším krokem je připevnění dvou předních pramenů. Ty lehce zatočíme a připneme vzadu k drdolu. Kdo má další vlasy, schová délky pramínků do drdolu, kdo má kratší, může nechat volně. A nyní už jen lehce povytáhneme pár vlasů jak z drdolu, tak i z vrchní části hlavy a bočních pramínků. Vše můžeme zalakovat.

2) tento účes jsem připravila pro ty, kteří si nevědí rady s pletenými copy. Výsledek je velmi podobný, ale postup mnohem rychlejší a především jednodušší. Od pěšinky začneme překládat vždy spodní pramínek přes vrchní společně s novými vlasy. To znamená, že si u pěšinky připravíme jeden pramínek. Hned pod ním si chytneme další, stejně veliký pramínek a přeložíme jej přes první pramínek. Ten následně můžeme pustit. Nyní se nám z druhého stal první (takto se to bude opakovat pořád dokola) a opět si vezmeme druhý pramínek (nové vlasy) a přeložíme přes první. Takto pramínky překládáme, dokud vlasy nespleteme po ucho. Tam pramínky pevně připevníme pinetkami. Poté si vlasy dáme na „upletenou“ stranu a všechny vlasy rozdělíme na dva rovnoměrné prameny. Ty točíme proti směru hodinových ručiček a pravou ruku podkládáme pod levou. Tímto se nám cop nerozplete. Na konci zagumičkujeme. Cop můžeme nechat nebo zamotat do drdolu. A je hotovo J

Mějte se

By Baru.Š